Çalışma yaşamına 1983 yılında proje hizmetleri ile başlayan şirketimiz, her geçen yıl artan tecrübesi ile uzmanlık portföyüne yeni sektörler eklemiştir. Şirketimiz ana iş kollarını inşaat, enerji, ve dijital sistemler olarak belirlemiş ve bu doğrultuda pek çok önemli projeye imzasını atmıştır.

Şirketimiz geniş ve deneyimli kadrosu ile her türlü endüstriyel yapı, iş merkezi, rezidans, fabrika, otel, tatil köyü, sağlık kompleksi, hastane, toplu yerleşim merkezi ile organize, serbest ticaret ve sanayi bölgesi ve benzeri kuruluşun alt ve üst yapı tesisleri, enerji üretimi ve dağıtımı, elektrik, elektromekanik, iletişim, bilişim, telekomünikasyon, otomasyon, sinyalizasyon, scada ve güvenlik sistemlerinin planlaması ve yapımını üstlenmiştir.

İnşaat, Enerji, Dijital Sistemler

İnşaat faliyetlerinde Doğu Avrupa’nın alanında en büyük merkezi olan DEÜ İzmir Biyotıp ve Genom Merkezi (iBG-izmir), Turgutlu’da Cumhuriyet tarihinin en büyük devlet yatırımı olan 300 yataklı Turgutlu Devlet Hastanesi gibi projelere imzasını atan Doyap, dijital sistemler faliyetlerinde Türkiye’nin en büyük veri merkezlerinden biri olan İzmir IBM Data Center, ve daha güvenli bir şehir için kritik öneme sahip MOBESE sistemlerinin çeşitli şehirlere kurulumu gibi teknik projeleri anahtar teslim olarak tamamlamış ve sektörde öne çıkan şirketlerden biri haline gelmiştir. Enerji faliyetlerini çeşitlendiren Doyap, alt ve üst yapı tesisleri, elektrik ve elektromekanik projelendirmesi, enerji üretimi ve dağıtımın yanı sıra, kojenerasyon tesisleri işleten İstanbul merkezli Tres Enerji şirketinin kurucu ortağıdır.

1983’ten bu yana elde ettiğimiz tecrübe ile günümüz teknolojisini buluşturarak inşaat, enerji ve dijital sistemler faliyetlerine modern çözümler üretmek için çalışıyoruz.

İnşaat ve dijital sistemlerde optimum çözümler üretirken sürdürülebilirlik ve doğayı korumayı ön planda tutan Doyap, enerji verimliliği ve yenilenebilir enerji kaynaklarının yapılandırılması ve yaygınlaşması bilincini, projeleriyle tüm kesimlere taşıma gayretindedir.

Güneş, rüzgar, jeotermal gibi yenilenebilir enerji kaynakları ile doğalgaz ve biogaz yakıtlı kojenerasyon sistemlerinden enerji üretimi yapılması ve enerji verimliliğinin yaygınlaştırılması konusunda, ulusal ve uluslararası düzeyde ortaklıklarımız, çalışmalarımız, anlaşmalarımız ve planlamalarımız bulunmaktadır.

ÇÖZÜMLERİMİZ

İNŞAAT

Doyap, inşaat projelerini detaylı analiz ve fizibilite çalışmaları ışığında, modern teknik tasarım ve mühendislik çözümleri ile uluslararası standartlarda anahtar teslimi olarak gerçekleştirir. Deneyimli kadrosuyla bir çok projeyi tamamlamış olan Doyap, stadyum, hastane, labaratuar gibi teknik projelere ağırlık vermiştir.

DEVAMINI OKU

ENERJİ

Doyap, elektrik kullanımının, elektrik-elektronik sistem güvenirliğinin ve sürekliliğinin kritik düzeyde önemli olduğu hastane, havalimanı, endüstriyel tesis, data center, otel, gibi yapıların elektrik proje tasarımı ve uygulamasında uzun yıllardır tercih edilmektedir.  Yenilenebilir kaynaklardan enerji üretimi  faliyetlerini sürdüren ve çeşitlendiren Doyap, kojenerasyon tesisleri kuran ve işleten sektör lideri Tres Enerji’nin kurucu ortağıdır.

DEVAMINI OKU

DİJİTAL SİSTEMLER

Doyap, havaalanı, karayolu, demiryolu, bina ve açık alanlara uyguladığı sistemlerle, tek veya çok noktadan kontrol ve izleme yapılabilmekte, aynı zamanda, istenilen bilgilere, kurulan sisteme tanımlanan izin ölçüsüde, internet ya da kapalı devre üzerinden ulaşıma imkan sağlamaktadır. Antalya ve Burdur illerindeki MOBESE sistemlerini kuran Doyap, Türkiye’nin en büyük bilgi işlem merkezkerinden biri olarak İzmir iline kurulan IBM Data Center projesini tamamlamış, Dalaman Uluslararası Havalimanı’nın sinyalizasyon ve SCADA işlerini üstlenmiş ve başarıyla hizmete sunmuştur.

DEVAMINI OKU

İŞTİRAKLERİMİZ

TRES ENERJİ

TÜRKİYE

Tres Enerji, dünyanın çeşitli ülkelerinde başarıyla uygulanmakta olan birleşik ısı ve güç santrallerine dayalı enerji üretim ve yönetimi odaklı çözüm ve hizmetler sunmakta, işletmelerin elektrik, ısıtma ve soğutma ihtiyaçlarını tümüyle karşılamaktadır. Tres Enerji hedefe, şirketinizin enerji faturalarında kayda değer tasarruf sağlayarak ulaştırır.

DAHA FAZLA BİLGİ

OAO BAUMANN

RUSYA

Geliştirdiği dijital sistemler arasında, yangın ihbar ve alarm sistemi, geçiş kontrol yönetim sistemi, entegre bina otomasyon sistemi, entegre şehir otomasyon sistemi, sinyalizasyon ve scada yönetimi, video gözetim sistemi, GPRS güvenlik sistemi, araç takip sistemi, plaka okuma sistemi ve bu sistemlerin tek çatı altındaki yazılımları bulunmaktadır.

DAHA FAZLA BİLGİ

TAMAMLANAN PROJELER

REFERANSLARIMIZ